چجوری وارد حرفه طراحی لباس بشیم؟

طراحی لباس یک رشته از هنر خیاطی هستش که در سری آموزش خیاطی رایگان قصد معرفی رشته طراحی لباس را به شما داریم ، طراحی لباس با عنوان طراحی و دوخت نیز یاد میشود.

طراحی-لباس
طراحی-لباس

چجوری وارد حرفه طراحی لباس بشیم؟

طراحی لباس شکلی از هنر خیاطی هستش پس در ابتدا شما به عنوان يک طراح لباس بايد داراي شخصيتي خلاق و هنري باشين.
براي موفقيت توی این حرفه طراحی لباس مهمترین مورد علاقمند بودن به هنر هستش. اولين چيزي که تو حرفه طراحی دوخت اهميت داره، قدرت تخيل شماست.

مطالب مرتبط : تاریخچه طراحی لباس 

شما بايد بتونین طرح خودتون رو به شکل سه بعدی توی ذهنتون مجسم کنید و مهم تر بتونین بررسيش کنین.

یادتون باشه بايد مهارت کافي توی کشیدن نقاشي داشته باشین تا بتونين ايده هاي ذهني خودتون رو خوب و راحت روي کاغذ پياده کنين و جدای همه این ها بايد مهارت خاصی در ترکيب رنگ ها، تن و سايه ها داشته باشين و حتی باید بلد باشین کار با پارچه رو و استفاده از منسوجات رو به شيوه اي خلاق و اصيل طراحی کنین.

طراح ها بايد از تغيير های بازار مد باخبر باشند و لحظه به لحظه اخبار مد رو دنبال کنن و خوب شرط اول این موضوع علاقمندی به این مباحث هستش.

طراحی-لباس
طراحی-لباس

بايد علاقمند باشین چيز هاي جديد یاد بگیرین و مجلات، وب سايت ها و کتاب هاي تاريخي و مدرن در همین زمینه و حتی تاريخ طراحي مد مطالعه داشته باشید.
شخصی که دوست داره طراحی لباس رو به صورت حرفه خود قرار بده بايد توی هر فرصتي از نمايشگاه هاي هنري بازديد کنه و با هنرمند ها و خالق های اثرهاي هنري در تعامل باشد و از تجربياتشون استفاده بکنه.

خصوصیات طراح لباس :

يک طراح لباس باید تو زمينه تجربيات خياطي مثل برش، پارچه شناسي، دوخت و… سر در بیاره و یا حتی بلد باشه و بتونه تفاوت بين سطوح کيفيتی مختلف پارچه ها رو تشخيص بده.

داشتن درک درست از شيوه زندگي و نياز ها و خواسته هاي مشتريان در هنر طراحی لباس و خیاطی از واجبات هستش.

طراح های لباس بايد از مهارت هاي ارتباطي برخوردار باشه و بتونه ايده هاي ذهنی خودش رو به خوبی بيان کنه و مهم ترين موضوع اين هستش که فرد طراح توانایی ايده های بديع، جديد و اورجينالي داشته باشه تا بتونه توی کار خودش موفق بشود.

 

اگه سوالی در رابطه با طراحی لباس و رشته طراحی دوخت و آموزش خیاطی دارید ، تو قسمت کامنت ها بپرسید که حتما جواب بدیم بهشون

برای دیدن نوشته های دیگه از این نویسنده (نیلماه) میتونید اینجا کلیک کنید.

از اینکه همراهمون هستید ممنونیم.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان